Ker petošolci že nestrpno pričakujejo odhod v poletno šolo v naravi v Dugo Uvalo, sem jih obiskala šolska koordinatorica projekta Varno s soncem. Učenci so najprej prisluhnili že tradicionalni zgodbi o miški Sivki, muci Lenki in kužku Tačku in uživali ob ilustracijah učiteljice Mojce Sluge, ki so odlična popestritev pri pripovedovanju zgodbe. Učenci so vse nevarnosti sonca in pet osnovnih pravil zaščite spoznali s pomočjo interaktivne predstavitve. Dogovorili smo se, da bodo v poletni šoli v naravi ter tudi v času poletnih počitnic uživali v brezskrbnih dneh, vendar se bodo poskušali držati dogovora, da se med 10. in 17. uro ne bodo zadrževali na žgočem soncu oziroma si bodo poiskali ali naredili senco, si oči zaščitili s sončnimi očali, si nadeli kapo ali klobuk in po potrebi oblekli majico z dolgimi rokavi ter dolge hlače.