Petek,23.5.2014, je bil za učence 1.a razreda prav poseben dan. Študentka PEF na praksi Špela Grdadolnik je učence preko pravljice Ostržek popeljala v svet lutk. V njih je vzbudila čustva radostnega pričakovanja, ko je prinesla v razred polno različnih lutk in veliko materiala od lesa, usnja, blaga, papirja, odpadnih škatlic, plastenk, stare rokavičke, jogurtove lončke ter različna lepila. Izpod otroških rok so tako nastajale majhne in velike lutke skrivačke, lutke na vrvici, ploske lutke, lesene lutke in lutke na palici. Popoldan pri učiteljici Mojci v podaljšanem bivanju pa so te lutke na otroškem odru oživele. Priredili smo lutkovno gledališče, gledalci so bili učenci, ki so se naslednji hip spremenili  v igralce. Lutkovna dramatizacija je bila otrokom v veliko veselje in je med njimi zelo priljubljena. Čisto sami so si izmislili zgodbo, določili osebe in popestrili dramatizacijo z glasbo in petjem. Predvsem je bilo tisti trenutek na otroškem odru najbolj pomembno: »Moja lutka govori in nastopa, poglejte kako je lepa!« Drug drugega so nagradili z velikim aplavzom. V spomin na ta dogodek smo se na koncu slikali.

Oglejte si naše lutke tukaj