Na Tržaški 2 nadaljujemo z aktivnostmi v sklopu Tednov vseživljenjskega učenja. V preteklih dneh so se drugošolci posvečali igram naših babic in dedkov ter vrtnarjenju.

Učenci 2. a so se z učiteljico podaljšanega  bivanja, Katjo, spoznavali z različnimi bolj ali manj poznanimi igrami, ki so se jih igrali že njihovi dedki in babice. Spoznali so igre: zemljo krast, ristanc in med dvema ognjema. Z igranjem njihovih novih najljubših iger nadaljujejo tudi v tem tednu in so veseli vsakega lepega dne, ki jim omogoča igro na prostem.

Drugošolci, ki pod mentorstvo učiteljic Andreje in Urše, urejajo gredice, travnate površine in cvetlične lonce v okolici šole, so že celo pomlad zelo aktivni. Sejejo, sadijo, grabijo, zalivajo, skorajda ni vrtnega opravila, ki bi jim bilo tuje. Uredili pa so tudi cvetlične lonce, ki nas s cvetočimi rožami pozdravljajo tik ob šoli.