Zakorakali smo v oktober, ki se je začel s Svetovnim dnem kave in Svetovnim dnem starejših. Naključje ali ne, mi smo v naši ideji: ”Naj dedkom in babicam zadiši po dobri kavi.” združili oboje. Prvošolci so se ob toplem, sončem dnevu, kar na šolskem vrtu, lotili ustvarjanja. Tokrat ne z vodenimi ali tempera barvami, temveč s kavo in kavnimi zrni. Nastali so medvedki vseh oblik in velikosti. Odločili smo se, da z njimi polepšamo dan oskrbovancem Doma upokojencev Vrhnika, k naši ideji pa je velikodušno, s podarjeno kavo, pristopila tudi vrhniška pražarnica vrhunskih kav-Escobar.

Čudovite likovne izdelke smo zapakirali, dodali še zavitke kave in vse skupaj predali varovancem Doma upokojencev Vrhnika, ki so bili veseli naše ideje, sami pa lahko razstavo, ob skodelici kave, že občudujejo na hodnikih Doma.

Mentorici: Lucija Trček, Nina Jerina