V petek, 6. 5. 2016 bo imela cela predmetna stopnja športni dan – pohod Pot ob žici. Izveden bo v vsakem vremenu.

Pohod po Poti ob žici je bil prvič organiziran leta 1957. Pot poteka po skoraj 35 km dolgi poti okoli Ljubljane, kjer je med drugo svetovno vojno stala žičnata ograja italijanskih in kasneje nemških okupatorjev in je dobila ime Pot ob žici.

Lahko ji rečemo tudi Pot spominov in tovarištva na čase, ko je Ljubljano obdajala bodeča žica. Vsako leto privabi več kot trideset tisoč udeležencev. Pohod za vse starostne skupine – od vrtcev do odraslih – je speljan po nezahtevni 32,5 km dolgi progi, na kateri je organiziranih 8 kontrolnih točk (KT). Začetek poti je prepuščen individualni odločitvi, prav tako tudi prehojena pot. Vsaka kontrolna točka je namenjena zbiranju žigov, za celotno prehojeno pot pa udeleženci prejmejo posebna priznanja.

a) Šestošolci in sedmošolci boste prehodili 3 KT, od KT 7 – Rudnik (Križišče Dolenjske ceste in Peruzzijeve ulice, Dnevni bar Peyton, Peruzzijeva 35), do KT 2Šiška (Kačji pastir pri Koseškem bajerju, Marjekova pot 23). To je cca 12 km.

Osmošolci in devetošolci boste prehodili tudi 3 KT, od KT 5 – Polje (Trgovina Mercator, Zaloška 168), do KT – 8 Livada (Gostilna Livada, Hladnikova 15). To je cca 10 km z lahkim vzponom čez Golovec.

6. in 7. razredi

• ZBOR: 9.40 pred šolo
  • MALICA: pred šolo
  • PRIHOD: do 15.00

8. in 9. razredi

• ZBOR: 9.40 na kolesarskem poligonu
  • MALICA: na kolesarskem poligonu
  • PRIHOD: do 15.00

b) POHOD po Vrhniki za učence, ki so dogovorjeni z  učitelji ŠPORTA.

• ZBOR: 9.40 pred vhodom v stari del šole
  • MALICA: pred vhodom v stari del šole
  • PRIHOD: do 13.00

POTREBNA OPREMA:

• nahrbtnik z malico (sendvič, voda, čokolada, sadje …), dobite tudi šolsko malico, ki jo pojeste pred odhodom v Ljubljano
  • plastenka oz. bidon. Na poti bodo pitniki, kjer si boste lahko točili vodo.
  • športna oprema!!
  • anorak, vetrovka!
  • USTREZNA OBUTEV!!! (planinski čevlji, lahko tudi nepremočljiva športna  obutev, ki nima gladkega podplata).         OBVEZNO mora biti zavezana!
  • sončna krema
  • fotoaparat – kdor želi
  • že doma se zaščitite pred klopi!!!

VARNOSTNI UKREPI:

• nihče se ne sme oddaljiti od skupine, razred se mora držati skupaj!!!
  • nihče se ne sme prehitevati vodje pohoda
  • med potjo ne odmetavamo smeti,  ampak jih spravimo v nahrbtnik,  tudi  prostor  kjer bomo malicali počistimo za  seboj)

Športni dan je obvezen.

Za enodnevno odsotnost velja le zdravniško opravičilo, starši pa morajo odsotnost javiti v šolo, najkasneje v petek zjutraj pred odhodom.

Izbirni predmeti preduro in šesto uro odpadejo! Kosila ne bo!

Mateja Šraj Miklič