V tem šolskem letu je naša šola spet vključena v projekt Pasavček, s katerim ozaveščamo učence, starše in učitelje o uporabi varnostnega pasu in otroških avtosedežev. V okviru podaljšanega bivanja sodelujejo v projektu tudi učenci 3. A oddelka. V mesecu januarju in februarju smo se spoznali s projektom in likom Pasavčka, ki pravi RED JE VEDNO PAS PRIPET! Obiskali smo šolsko knjižnico, kjer nam je knjižničarka predstavila knjigo Kako se obnašam v prometu, ki nas uči o varnosti v prometu. Iskali in prebirali smo tudi med knjigami, ki so povezane z vozili, prometnimi pravili in znaki. Tekom podaljšanega bivanja se vsakodnevno aktivno vključujemo v promet pri prečkanju ceste do igrišča. Pri tem vedno poskrbimo za našo varnost s pogledom levo-desno-levo in dvigom roke. Se že veselimo novih dejavnosti!