V soboto, 23. 4. 2016, smo organizirali ustvarjalne delavnice za nadarjene učence 2. triletja. Predvideli smo delavnice na prostem v Bistri, vendar nam je zagodlo slabo vreme. Ustvarjali smo na temo ČASOVNI STROJ. Delavnic se je udeležilo 41 učencev. Če želite vedeti, kam nas je časovni stroj odpeljal…V kiparski delavnici smo iz siporeksa izdelovali Moaije – velike kipe s polinezijskega Velikonočnega otoka. “Slikarji” so na slikarska platna pričarali kraj in čas, kamor jih je stroj odpeljal. V delavnici oblikovanja gline so skupinsko ustvarili časovne stroje, v pesniški pa svoje prve haiku pesmi. Na koncu smo se s četrtošolci in petošolci dogovorili, da se srečamo spet jeseni na naravoslovnih delavnicah.