Po vsakih počitnicah je na cesti ponovno gneča. Iz umirjenega počitniškega ritma se prebujamo v jutra, ko se nam mudi v vrtec, šolo, službo … Čez počitnice otroci tudi malo pozabijo na previdnost v prometu, zato nas prve dni na prehodih za pešce pozdravljajo člani ZŠAM Vrhnika, za kar se jim zelo zahvaljujemo.

Ker prihajajo poletni meseci, bo na cesti vedno več tudi otrok na kolesih, skirojih itd. V šoli se z namenom zagotavljanja večje varnosti v cestnem prometu o tem veliko pogovarjamo. S projektom Pasavček pozornost namenjamo tudi vožnji z avtom, predvsem uporabi otroškega avtosedeža in pripenjanju z varnostnim pasom. Ker pa otroci (pre)hitro rastejo, smo se pogovarjali tudi o vožnji na sprednjem sedežu. V našem razredu jih je že nekaj dovolj velikih (140 cm), da lahko v avtomobilu sedijo spredaj. Kaj pa vaš otrok?

Ne pozabite, da je varnost na prvem mestu in naj velja »Red je vedno pas pripet!«

* Projekt Pasavček na nacionalni ravni vodi in koordinira Javna agencija za varnost prometa (#AVP)