Dragi učenci in učenke, spoštovane učiteljice in učitelji ter ostali zaposleni na šoli

Naša šola nosi ime po Ivanu Cankarju – velikanu slovenske književnosti, ki je pripovedništvo in dramatiko razvil do najvišje umetniške vrednosti. Njegova najbolj znana dela so: Na klancu, Hlapci, Hlapec Jernej in njegova pravica, Za narodov blagor, Kralj na Betajnovi, Martin Kačur, Pohujšanje v dolini Šentflorjanski.

Na jutrišnji dan bo minilo natanko 103 let od njegove smrti.

Obletnico smo na šoli obeležili s postavitvijo Cankarjevega kotička v spodnji avli šolske stavbe na Lošci 1, z branjem odlomkov Cankarjevih del pred spomenikom ob šoli (s čimer se pridružujemo vse vrhniški prireditvi Povsod je luč), ter z premiero dveh video prispevkov.

V prvem posnetku so učenci predmetne stopnje OŠ Ivana Cankarja pripravili nekaj več kot 15 minutni video z najpomembnejšimi naravnimi in kulturnimi znamenitostmi našega kraja.

V drugem posnetku pa je združeno gradivo o tem, kaj vse se na naši šoli dogaja in smo na to ponosni.

Oba videoposnetka sta nastala za potrebe sodelovanja naše šole v Erasmus+ projektu DIGITALNI MOSTOVI, v katerem sodelujejo še osnovne šole iz Srbije, Hrvaške in Makedonije.

Vabimo vas, da si ju ogledate.

(Skupno 1.621 obiskov, današnjih obiskov 1)