Danes smo se z učenci in učenkami 7., 8. in 9. razredov udeležili področnega tekmovanja v ekipni atletiki, ki je potekalo v Ljubljani na atletskem stadionu ŽAK. Na tekmovanju so poleg naše šole sodelovale še ekipe osnovnih šol iz Borovnice, Stične, Grosuplja, Šmarja – Sap, Zagradca in Dobrove. Tekmovanje je potekalo v naslednjih disciplinah:

• tek na 60 m,
  • tek na 300 m,
  • tek na 1.000 m,
  • štafeta 4 x 100 m,
  • met krogle (učenci 4 kg, učenke 3 kg),
  • met žvižgača,
  • skok v daljino in
  • skok v višino.

Na ekipnem tekmovanju se vsi rezultati vsakega posameznika vrednotijo po posebnih tablicah in skupni seštevek vseh doseženih točk določa končno razvrstitev posamezne ekipe. Učenci in učenke tekmujejo v ločeni kategoriji.

Na tekmovanju so se z izvrstnimi rezultati in borbenostjo za vsako sekundo ali centimeter izkazali predvsem fantje, ki so na koncu prepričljivo osvojili prvo mesto in se zelo verjetno uvrstili na državno prvenstvo v ekipni atletiki, ki bo potekalo v Slovenj Gradcu 6. oktobra. Tudi dekleta niso zaostajala v želji po prikazu najboljših nastopov, ki so jih trenutno sposobna. Na koncu so osvojile 5. mesto in si ravno tako prislužile aplavz učiteljev, ki smo jih spremljali.