Spoštovani starši,

veseli december nam vsako leto poleg obilice lepih želja, veselja in nekaj stroškov prinese tudi kakšno nevšečnost. V šoli, kjer se na majhnem prostoru vsak dan srečuje množica otrok, s skrbjo pričakujemo prve poke petard. Le – ti nas opozarjajo, da so nekateri otroci dobro založeni z raznovrstni izdelki, ki so pri nas zelo lahko dosegljivi. Naša zavest na tem področju se vendarle nekoliko dviguje. Vse manj je pokanja. In želimo, da tako tudi ostane. Seveda na to lahko računamo le ob vaši pomoči. Res je, na vso pirotehniko lahko gledamo kot na nedolžno zabavo. Morda se spominjamo časov, ko smo sami želeli vreči vsaj kakšno pasjo bombico, in ker je nismo dobili, jo zdaj privoščimo svojim otrokom. Toda te vrste zabave v skupini sovrstnikov dobijo še druge razsežnosti. Ko se pridruži še: »Kdo si več upa?« in ko z nekaj iznajdljivosti otroci izdelke še dodelajo, se možnost poškodb močno poveča. Odrasli smo odgovorni za posledice neprimerne uporabe pirotehničnih sredstev. Prepričani smo, da nakupe opravite skupaj z otrokom in ne podpirate medsebojnega preprodajanja. V šoli bomo vse pirotehnične izdelke, na katere bomo naleteli, otrokom dosledno zasegli in jih vrnili vam osebno, če boste prišli ponje. Najbolj pa si želimo, da se z otrokom pogovorite predvsem o obzirnosti, še posebej do tistih, ki jim poki in žvižganje kratijo spanec (bolniki, mali otroci, živali …) in jim seveda ponudite svoje spremstvo ob morebitni uporabi vseh vrst »pokalic«.

Prosimo vas, da nas v naših stališčih podprete, saj nenazadnje tudi zakon dovoljuje uporabo pirotehničnih izdelkov le v času od 26. 12. do 2. 1. in še to za otroke do 16. leta le v prisotnosti staršev.

Računamo na vaše sodelovanje. Hvala.