V ponedeljek, 27. 11., se bo na naši šoli odvijal otroški šolski parlament. Predstavniki oddelčnih skupnosti od 6. do 9. razreda bodo prvih pet šolskih ur preživeli v učilnici B206. Seznam udeležencev je obešen na oglasni deski pri vhodu v šolo. Debata se bo vrtela okrog letošnje teme šolskega parlamenta, to je ŠOLSTVO IN ŠOLSKI SISTEM.

Naš gost bo gospod Andrej Pešec, zanimiv strokovnjak za odnose, vzgojo in osebnostni razvoj, ki deluje v okviru projekta Znanje za življenje.

Pogovarjali se bomo predvsem o sledečih temah:

• Kako izboljšati in okrepiti odnose med otroki, učitelji in starši?
  • V čem je skrivnost izjemne kreativnosti in iznajdljivosti najboljših?
  • Kako postati zares izobražen in srečen?
  • Kakšen doprinos lahko za boljše šolstvo prispeva vsak izmed nas?

Ob koncu našega srečanja bodo učenci izvolili tri predstavnike, ki bodo v januarju ali februarju 2018 zastopali našo šolo na medobčinskem otroškem parlamentu.

Učenci naj imajo s seboj peresnico s kemičnim svinčnikom in barvnimi pisali (flomastri).

Na ta dan so učenci udeleženci parlamenta prosti pouka. Udeležijo pa se predure (če imajo na ta dan izbirni predmet) in razredne ure.

Maja Malnarič