V tem šolskem letu smo prvič sodelovali pri Mednarodnem projektu izmenjave knjižnih kazalk v organizaciji IASL (International Assotiation of School Librarianship).

Projekt izmenjave knjižnih kazalk vključuje šole z vsega sveta. Učenci ročno izdelajo knjižne kazalke poljubnih oblik, ki si jih z dodeljeno šolo izmenjajo po klasični pošti. Projekt izmenjave knjižnih kazalk je preprost in zabaven način sodelovanja s pomočjo šolskih knjižnic po vsem svetu.

3. a razred je med uro podaljšanega bivanja izdeloval kazalke, s katerimi so naši učenci predstavili našo državo in naša ljudska dela. Z navdušenostjo smo jih poslali prijateljem v osnovno šolo v indijsko mesto Mohali, pa tudi mi smo že prejeli njihove. Zdaj bomo gotovo brali še z večjim veseljem!

Kazalke učencev iz Indije
Učenci 3.a in pismo, ki smo ga poslali šoli v Indijo