V četrtek, 19. 4. 2018, je na naši šoli potekala 36. Petkovškova likovna kolonija, ki je bila posvečena Ivanu Cankarju, katerega stoto obletnico smrti praznujemo v letošnjem letu. Na njej je sodelovalo  7  osnovnih šol (9 mentorjev in 35 učencev),  mladim ustvarjalcem pa so se priključili še vrhniški umetniki: Tiana Čvorak, Petar Lazarević, Bojan Mavsar in Vasja Stojanovski. Dopoldne so z motivi Ivana Cankarja grafično poslikali velike betonske plošče, po kosilu pa so se nekateri udeležili vodenega ogleda po Cankarjevi Vrhniki. Popoldne  so se ustvarjalci in drugi ljubitelji umetnosti ob 17. uri zbrali na odprtju razstave. V kulturnem programu so sodelovale učenke 8. in 9. razreda, bivša učenca naše šole, ki sta oživila lutko Ivana Cankarja, ter dramski igralec Janez Škof, ki je prebral Cankarjevo črtico Petkovškov obraz. Na koncu je gospa ravnateljica Polonca  Šurca Gerdina  sodelujočim podelila priznanja, mentor letošnje kolonije gospod Jure Zorič pa  je  vse stvaritve pohvalil,  se  udeležencem zahvalil  za sodelovanje in obiskovalce povabil k ogledu razstave.

Nastale umetnine si lahko ogledate v parku pred šolo ob Tržaški cesti.

Utrinki v sliki …

… in časovnem preskoku