Dela na šolskem eko vrtu potekajo tudi v jesenskem času, ne le spomladi, ko sejemo in sadimo nove rastline.

Od septembra do novembra so učenci IP kmetijska dela, vrtnarsko-čebelaskega krožka ter v času pouka gospodinjstva z učiteljicami na šolskem vrtu pobrali še zadnje pridelke, pospravili semena za naslednje leto, pripravili zemljo za prihajajočo pomlad ter v cvetlično gredo nasadili čebulice tulipanov. Zeliščno gredico so pripravili na novo spomladansko zasaditev. Postavili so tudi nov kompostnik. Vse delovne površine so okopali in pognojili s kompostom. Pri delu so, poleg ostalega vrtnega orodja, uporabili tudi rovnice, ki smo jih dobili s sodelovanjem v projektu Eathink2015 – Jej lokalno, misli globalno.