Šolska kuhinja

17. 9. 2018 – 21. 9. 2018 MALICA KOSILO MALICA popoldan
PONEDELJEK hot dog štručka, piščančja hrenovka, gorčica, manj sladek čaj (alergeni: pšenica, mleko, gorčica) pražen krompir, goveja pečenka v naravni omaki, mešana solata (alergeni: pšenica, jajca, mleko) polbeli kruh, marelična marmelada (alergeni: pšenica, mleko)
TOREK pletenka, kakav (alergeni: pšenica, mleko) polenta, mesne kroglice v paradižnikovi omaki, rdeča pesa, nektarina (alergeni: pšenica) bio pirina blazinica, hruška (alergeni: pšenica)
SREDA ovseni kruh, mesno-zelenjavni namaz, manj sladek sok (alergeni: pšenica, mleko) minjonska juha, kus kus, paniran piščančji file, zelena solata s fižolom, jabolko (alergeni: pšenica) domači sadni jogurt, koruzni kosmiči (alergeni: pšenica, mleko)
ČETRTEK mlečni riž s čokoladnim posipom (mleko SŠM), sliva SŠS (alergeni: pšenica, mleko) pasulj s klobaso, domač borovničev biskvit (Tržaška)/skutin zavitek (Lošca, DG, KC) (alergeni: pšenica, mleko) sirova štručka, korenček (alergeni: pšenica, mleko)
PETEK vegi sendvič (rezini sira, majoneza, list zelene solate, paradižnik SŠS) (alergeni: pšenica, mleko) masleni krompir z blitvo, file postrvi, sladoled (alergeni: pšenica, mleko) piškoti Otroško veselje, sadna skuta (alergeni: pšenica, mleko, jajca)

Učenci imajo v jedilnici na voljo čaj ali vodo. Pri kosilu je učencem na voljo kruh. V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika
.

Vodja šolske prehrane: Urška Filač