Šolska kuhinja – 🥛 jedilnik 🥣🥐

ČETRTEK

prosena kaša, jabolčna čežana, bio banana** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

ohrovtova enolončnica s klobaso, marmorni kolač (vsebuje alergene: pšenica-gluten, jajca, mleko)

pisan kruh, sir, sveža kumara (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

PETEK

polbel kruh, domači jajčni namaz, 100% sadni sok brez dodanega sladkorja (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

fižolova juha,

tunina omaka, polnozrnati polžki, zelena solata (vsebuje alergene: pšenica-gluten, ribe tuna, jajca)

kajzerica, sadje*

(vsebuje alergene: pšenica-gluten)

4. 11. 2024 – 8. 11. 2024

MALICA

KOSILO

POPOLDANSKA MALICA

PONEDELJEK

bio ovseni kruh**, kuhan pršut, kisla kumarica, manj sladek čaj (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

cvetačna juha, tortelini, paradižnikova omaka, zelena solata (vsebuje alergene: pšenica-gluten, soja, jajca, mleko)

ajdov kruh z orehi, maslo (vsebuje alergene: pšenica-gluten, oreščki-orehi, mleko)

pletenka,  bela kava, jabolko* (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

puran v kari omaki z zelenjavo, kus kus, kitajsko zelje (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

sirova štručka, mandarina** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

makovka, bio kefir** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko)

pražen krompir, telečja pečenka v naravni omaki, zelena solata s koruzo (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

polbel kruh, namaz (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

ČETRTEK

mlečni** pirin zdrob, mleti lešniki s cimetom, bio banana** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, oreščki-lešniki)

repa** po kmečko, polnozrnati cmoki z mareličnim nadevom (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

bio manj sladek buhtelj** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

PETEK

bio polbel kruh**, tunin namaz, manj sladek čaj (vsebuje alergene: pšenica-gluten, ribe tuna, mleko)

sirov kanelon, pire krompir, kuhana zelenjava z zabelo, bio zelena solata** (vsebuje alergene: pšenica-gluten, mleko, jajca)

koruzni kruhki, ananas (vsebuje alergene: pšenica-gluten)

Naša šola sodeluje v projektu Šolska shema Evropske unije (sadje, zelenjava, mleko in mlečni izdelki).

Pri kosilu sta učencem na voljo tudi kruh in voda.

V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Z začetkom novega šolskega leta 2024/25 stopajo v veljavo prenovljene prehranske smernice, ki so jih pri načrtovanju in organizaciji prehrane dolžni upoštevati vsi vzgojno-izobraževalni zavodi v Sloveniji. Več o tem najdete tukaj.