Šolska kuhinja

20. 5. 2019 – 24. 5. 2019 MALICA KOSILO MALICA popoldan
PONEDELJEK hot dog štručka, piščančja hrenovka, gorčica, manj sladek sok (alergeni: pšenica, mleko)

ajdova kaša, goveji zrezki* v naravni omaki, zelena solata* s koruzo, nektarine (alergeni: pšenica)

ovseni kosmiči, bio jagodni jogurt**, rozine (alergeni: pšenica, jagode, mleko)

jabolčni burek, navadni jogurt* (alergeni: pšenica, mleko)

cvetačna kremna juha, sirovi tortelini v paradižnikovi omaki, zelena solata* z rukolo in fižolom (alergeni: pšenica, mleko, jajca) rženi kruh, piščančja pašteta, češnjevec (alergeni: pšenica, mleko)
SREDA bio ječmenov kruh**, mesno-zelenjavni namaz, manj sladka limonada (alergeni: pšenica, mleko, riba) pražen krompir, svinjska pečenka v omaki, rdeča pesa* (alergeni: pšenica, mleko) bio muffin**, koščki ananasa (alergeni: pšenica)
ČETRTEK makova štručka, bio sadni smoothie**, jagode* (alergeni: pšenica, mleko) telečja* obara, koruzni žganci, banana (alergeni: pšenica, mleko, jajca)

polnozrnati prepečenec, medena palčka (alergeni: pšenica, jajca)

PETEK bio kruh iz tatarske ajde**, kisla smetana, bio slivova marmelada**, manj sladek planinski čaj (alergeni: pšenica, mleko) njoki, piščančji trakci v smetanovi omaki, zelena solata (alergeni: pšenica, mleko) žitna rezina, mešano pecivo (alergeni: pšenica, mleko)

lokalno živilo*                            ekološko živilo**

* V tem tednu bomo delili jagode v okviru Sheme šolskega sadja in navadni jogurt v okviru Sheme šolskega mleka.

Učenci imajo v jedilnici na voljo vodo ali čaj. Pri kosilu je učencem na voljo kruh. V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

Vodja šolske prehrane: Urška Filač