V sredo, 5. oktobra, smo imeli sedmošolci ekskurzijo v Piran. Vožnja do obale je trajala približno uro in pol. Prečkali smo različne pokrajine in se iz Dinarsko-kraških pokrajin spustili v Obsredozemske pokrajine.

Najprej smo se iz Fiese povzpeli do cerkve Sv. Jurija  v Piranu. Med potjo smo si ogledali strm in visok klif, ki ga sestavlja kamnina klif. Mesto Piran smo ga samostojno raziskovali, tako da smo si ogledali kar nekaj znamenitosti Pirana.  Vsak učenec je predstavil eno znamenitost Pirana, ki smo jo morali sami poiskati. Po končanih predstavitvah smo odšli na sladoled na Tartinijev trg. Po ogledu Pirana smo odšli v Strunjan, kjer  nam je predstavnik Krajinskega parka Strunjan predstavil zanimivosti parka. Polni novih vtisov smo se vrnili pred šolo in odpravili vsak na svoj konec.

Filip Jereb, 7.c