Med učenci na razredni stopnji se trudimo skozi celo šolsko leto skozi različne projekte spodbujati ekološko zavest. Med drugim imajo drugošolci tudi možnost, da poleg Cankarjeve bralne značke opravijo tudi EKO bralno značko. Letos je bilo potrebno prebrati dve leposlovni knjigi z ekološko tematiko in ju preko pogovora in s pomočjo lastnega izdelka (plakat ali risba) predstaviti knjižničarki. Prebirali smo tudi različne strokovne članke ter se o naravi, podnebnih spremembah, živih bitjih, s katerimi sobivamo, idr. tudi pogovarjali.

S prebiranjem literature z različnimi ekološko obarvanimi temami sicer otroci:

• razvijajo pozitiven odnos do branja,
  • spodbujajo individualno kreativno mišljenje,
  • razvijajo pozitiven odnos do narave,
  • razvijajo vedenje o tem, da obstajajo različna naravna okolja,
  • ustvarjajo konkretne izdelke (risbe, plakati).

V šolskem letu 2023/24 so bili drugošolci še posebej uspešni, saj jih je EKO bralno značko opravilo kar 39. Izmed vseh oddelkov pa posebej izstopa razred 2.a, kjer je posebno EKO pohvalo in EKO darilno knjigo prejelo kar 20 od 23 učencev.

Upajmo na tako uspešno branje tudi v naslednjem šolskem letu.