V četrtek, 6. oktobra 2022, so fantje naše šole tekmovali na finalnem ekipnem prvenstvu Slovenije v atletiki. Tekmovanje je potekalo na atletskem stadionu v Slovenj Gradcu. Tekmovanje je vzorno izvedla Druga osnovna šola Slovenj Gradec v sodelovanju z AK Slovenj Gradec. Na tekmovanju je nastopilo 17 osnovnih šol, ki so bile najboljše na področnih tekmovanjih.

Našo šolo so zastopali:

• v teku na 60 m: Lan Zrnec in Lovro Perše,
  • v teku na 300 m: Jan Malovrh in Teodor Bračko,
  • v teku na 1.000 m: Gašper Arčon in Tine Jarc,
  • v skoku v višino: Vane Marolt in Miha Smrekar,
  • v skoku v daljino: Nik Puher in Tevž Stopar,
  • v metu krogle: Belmin Mahić in Miha Kern,
  • v metu žvižgača (Vortex): Mark Burja in Črt Brinc Tekavec,
  • v štafeti 4 x 100 m: Jan Malovrh, Teodor Bračko, Nik Puher in Lan Zrnec.

Zmagovalci tekmovanja med učenci so iz OŠ Šentjernej, med učenkami pa iz OŠ Grm Novo mesto. Kljub smoli v štafeti, so naši fantje na koncu zbrali 282 točk, kar je zadostovalo za odlično 6. mesto in več kot dostojno na tekmovanju zastopali našo šolo. Predvsem pa so sami sebi dokazali, da se trud in borbenost vedno izplača. Vsem fantom želimo, da bi še naprej izboljševali svoje sposobnosti in na spomladanskem posamičnem atletskem prvenstvu dosegli še boljše rezultate.