Objavljen je razpis za ZOISOVE ŠTIPENDIJE

Splošne in posebne pogoje za pridobitev štipendije najdete na povezavi. Glede izjemnih dosežkov (tekmovanja) velja: Vlagatelj lahko za pridobitev Zoisove štipendije ob prehodu med ravnmi izobraževanja (za 1. letnik) uveljavlja izjemni dosežek iz zadnjih dveh šolskih let iz predhodne ravni izobraževanja. Letos to IZJEMOMA pomeni izjemni dosežek, ki ga je dosegel v šolskem oziroma študijskem letu 2017/2018 in v šolskem oziroma študijskem letu 2018/2019.

Seznam šol, ki imajo OMEJITEV VPISA za naslednje šolsko leto

PRENOS PRIJAV

TOREK, 16.6.2020, je zadnji dan,ko še lahko “PRENESETE” PRIJAVNICO na drugo šolo.

Letos izjemoma tega ne naredite osebno, ampak po spletu.

Izpolnjen OBRAZEC ZA PRENOS pošljete SVETOVALNEMU DELAVCU na šolo, kjer imate zdaj prijavo.

On/a poskrbi za prenos.

ZOISOVE STIPENDIJE osnovne informacije

∞  ∞  ∞ ∞ ∞  ∞  ∞ ∞  ∞  ∞  ∞ ∞ ∞  ∞  ∞

Danes je objavljeno trenutno stanje PRIJAVE 20-5-2020 na posameznih programih srednjih šol.                                                                                                            Časa za morebitni prenos je dovolj, zato ne hitite. Od ponedeljka, 25.5.2020 naprej, se bomo o vsem v zvezi z vpisom lahko spet v miru “v živo” pomenili.

Veselim se vas spet srečati 🙂 …

Dragi 9-šolci, spoštovani starši,

vpis v srednjo šolo bo letos potekal takole:

“Prijavo za vpis v srednje šole je potrebno oddati do 11. maja.

Prenos že oddanih prijav bo možen do 16. junija.                                                                                             Vpis v srednje šole bo potekal od 30. junija do 6. julija.                                                                                 Izpiti nadarjenosti za vpis v tiste srednje šole, kjer je to potrebno, se bodo izpeljali od 1. do 6. junija.

• Poglavitna novost je, da prijavnico za vpis v šolo natisnete z naslednje povezave,
  • prijavnico za dijaški dom pa s te povezave.

Prijavnico natisnete, jo izpolnite, podpišete (vi in starš) in jo pošljete na izbrano srednjo šolo oziroma izbrani dijaški dom.  Na prijavnici za vpis v srednje šole letos izjemoma ni potreben podpis in žig ravnateljice oziroma ravnatelja osnovne šole. Ob izpolnjevanju prijave si za izbor naslova šole, programa in poklica lahko pomagate z RAZPISOM, ki je objavljen tudi na spletni strani šole – jeziček Svetovalna služba. Če se zatakne, ali niste gotovi,  vprašajte: mari@11sola.si ali me pokličite 031 66 00 96.

ČE IMATE TEŽAVE Z DOSTOPOM/TISKANJEM, SE JAVITE PSIHOLOGINJI, (mari@11sola.si)                                                                                                    POSKRBELI BOMO, DA  DOBITE OBRAZCE, KI SMO JIH V ŠOLI ŽE KUPILI PRED KARANTENO.

Vsi datumi vezani na vpis so obnovljeni na strani Svetovalne službe v tabeli pod Vpis v srednjo šolo 2020 – pomembni datumi.

Cel tekst, ki ga je v zvezi z vpisom objavilo Ministrstvo, lahko preberete tule:

(Skupno 2.279 obiskov, današnjih obiskov 1)