Učenci vseh šestih razredov so v okviru naravoslovnega dne, ki je bil 12.10. in 13.10.2022, obiskali več delavnic na katerih so spoznavali različne rastline in njihove lastnosti. Na šolskem vrtu so se učili razvrščanja različnih vrst zelenjave v skupine, se pogovarjali o prednostih in pomanjkljivostih visokih gred, pomenu kompostiranja in zbiranja deževnice.

V šoli nas je obiskala agronomka Tamara Urbančič. Predstavila nam je veliko vrst različnih semen. Učenci so pri spoznavanju semen uporabili vse svoje čute – nekateri so v posode s semeni potopili celo svoj obraz.  Maruša Žagar nam je pripravila delavnico o začimbnicah in zeliščih. Učenci so tudi eksperimentirali; s pomočjo jodovice so dokazovali prisotnost založnih snovi v različnih delih rastlin. V semenih so dokazovali škrob in maščobe. Zadnjo šolsko uro so učenci zapisali poročilo o vsebini naravoslovnega dne.