Danes je prav poseben dan! Ali veste, kaj se je zgodilo leta 1876 na današnji dan? No, tretješolci zelo dobro vemo, saj smo dan posvetili našemu rojaku pisatelju Ivanu Cankarju, ki bi danes proslavil že 140. rojstni dan. Odpravili smo se do njegovega spomenika, pogledali, kje je potekala slavna enajsta šola pod mostom in obiskali spominsko Cankarjevo hišo. Pred hišo nas je sprejel vodič, ki je bil povsem podoben pisatelju Ivanu Cankarju. Popeljal nas je skozi črno kuhinjo v hišo in nam pri tem opisoval otroštvo pisatelja. Nekaj Cankarjevih dogodivščin smo že poznali, ker smo brali njegove črtice. Ogledali smo si tudi nov spomenik, ki stoji za spominsko hišo in so ga ob tej okrogli obletnici postavili stanovalci Klanca.