Tudi učenci 5. a razreda so v petek, 31. 5. 2019, spoznali načine, kako se lahko zaščitijo pred nevarnimi ultravijoličnimi žarki. Po pripovedovanje zgodbe o miški Sivki in njeni opeklini na repu, se je debata med učenci in šolsko koordinatorico končala s trenutno precej žgočo temo, s pogovorom o kožnem raku. Učenci so spoznali, da lahko največ o zaščiti pred to boleznijo naredijo sami in da je res pomembno, da preprečijo sončne opekline, katerih posledica je lahko nastanek kožnega raka v starejšem obdobju. Z učenci smo se pogovorili o bližajoči poletni šoli v naravi in si s pomočjo interaktivne predstavitve pregledali primerne mehanske in kemijske zaščite pred sončnimi žarki. Ob koncu ure je vsak učence prejel zloženko NIJZ-ja, ki opozarja na nevarnosti UVA in UVB žarkov.