Tudi učenci 2. c razreda so se z razredničarko Anjo Založnik priključili programu Varno s soncem. Učiteljice Mojca, Andreja in Tjaša, šolske izvajalke programa, smo z njihovo pomočjo izvedle še eno učno uro na temo Varno s soncem. Tudi tokrat so učenci prisluhnili knjižničarki, ki jim je pripovedovala zgodbo o sivi miški Sivki, ki jo je zaradi pretirane želje po raziskovanje bližnje in daljne okolice opeklo žgoče sonce. Učenci so takoj povzeli bistvo zgodbe in tudi sami pripovedovali o svojih izkušnjah s sončnimi opeklinami. Učiteljica športa in podaljšanega bivanja Mojca je na koncu z njimi ponovila naučenih pet pravil, ki se jih bomo poskušali vsi držati in tako obdržali svojo kožo čim manj rjavo.