V tednu, ki je za nami, smo si prvošolci naše šole ogledali Narodno galerijo v Ljubljani.

Z avtobusom smo se izpred šole odpeljali do Galerije, kjer so nas pričakale prijazne kustosinje. Obnovili smo zgodbo o Galu, ki smo jo pred tem spoznali v šoli. Gal je majhen zelen škrat, ki živi v Galeriji. Igrivo in veččutno smo raziskovali njegove priljubljene umetnine. Pri tem so nam pomagali nenavadni predmeti, ki so se skrivali v Galovi zeleni skrinji. Kot aktivni opazovalci smo spoznali sv. Jurija, ki je s sulico ubil zmaja, Almanachove Kvartopirce, kjer je slikar med družbo kvartopircev naslikal tudi sebe, pa Nevihto na morju, slikarja Mulierja, ob kateri smo si predstavljali zvoke nevihte. Ogledali smo si še nekaj portretov in avtoportretov, naš ogled pa zaključili ob nasmejanem Prestarju, slikarja Berganta.

Ob koncu smo se v dvorani, polni velikih ogledal, še sami preizkusili v risanju avtoportreta, nato pa se polni vtisov vrnili v šolo.