Vsako leto je september za prvošolčke prav poseben mesec, saj obrnejo nov list življenja, ko prvič prestopijo šolski prag. V prvem tednu prvič vstopijo tudi v šolsko knjižnico.

Tudi letos ni bilo prav nič drugače. Učenci so z razredničarkami obiskali šolsko knjižnico na Tržaški in spoznali tudi šolsko knjižničarko. Ogledali so si knjižnični prostor, pri čemer so jih najbolj navdušile stenske poslikave. Seznanili so se z njenim gradivom ter poslušali o knjižničnem redu in bontonu ter poteku izposoje. Vsak od učencev je prejel tudi člansko izkaznico in darilno knjigo, kar prvošolčkom sicer vsako leto podarja društvo Bralna značka Slovenije. Letos so se učenci razveselili slikanice Ide Mlakar Črnič Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib. Na koncu so se prepustili še svoji domišljiji, ko jih je knjižničarka popeljala v svet črk in besed – tudi najbolj dolgočasna knjiga lahko postane najboljša!

Pa veliko užitkov med bralnim potovanjem!