Spoštovani starši, dragi učenci!

Na vodstvo šole se je obrnil gospod Janez Smolej, oče učenca naše šole, ki je zaposlen v misiji Slovenske vojske na Kosovu. Pri svojem delu na terenu se srečuje s stiskami najbolj nemočnih prebivalcev te države – to je otrok in ostarelih ljudi. Dal je pobudo, najprej v  razredu, ki ga obiskuje njegov otrok, potem pa tudi nam ostalim, da bi na šoli tudi tokrat stopili skupaj in v prihodnjih dneh organizirali humanitarno akcijo za prebivalce Kosova.

Akcija zbiranja bo potekala od petka, 17. junija, do srede 22. junija, na vseh lokacijah naše šole.

Mesto zbiranja pomoči bo označeno.

Zbirali bomo stvari, ki jih ljudje tam najbolj potrebujejo. To so na primer:

1. ŠOLSKE POTREBŠČINE

šolske torbe, zvezki, barvice, tempera ali akvarelne barve, bloki za risanje, svinčniki, kemični svinčniki, nalivna peresa, korektorji za črnilo, črnilo, peresnice, šilčki, radirke, lepila za papir, ravnila, škarje in podobno

2. OBLAČILA

letna, prehodna, zimska, kape, rokavice, šali in podobno

3. OBUTEV

čevlji, superge, kopačke in podobno

4. ŠPORTNI REKVIZITI

žoge, nahrbtniki, torbe, loparji, rolerji, ščitniki zanje, čelade in podobno

Prosimo, da so stvari še uporabne in čiste.

Zbrano pomoč bodo pripadniki Slovenske vojske konec meseca odpeljali na Kosovo.

Polonca Šurca Gerdina