Dragi učenci, spoštovani starši!

Ko nam je epidemija zaprla šolska vrata, smo se zorganizirali, uredili potek pouka na daljavo, pripravili vsa tehniška sredstva, poskušali skratka čim bolje organizirati pouk – šolsko delo se je postavilo na glavo.
Vemo pa,  da se je istočasno v večini družin kompletno življenje postavilo na glavo.  Mnogi starši delate od doma, drugi, ki še naprej odhajate v službo, puščate otroke doma, ko se vrnete, vas poleg domačega dela čaka še pomoč pri delu za šolo. Mnogi ste morda ostali brez službe. Iz tedna v teden je negotovost večja, vprašanj, na katera nimamo odgovorov, vse več, napetosti občasno neobvladljive. Stiske niso vse manjše, kvečjemu vse večje.  Ne ostajajte sami z njimi …
Vabimo vas, tako otroke kot odrasle, da se obrnete na psihologinje naše svetovalne službe, na katero pač želite … Tako kot med letom se tudi v tej situaciji lahko pogovorite z njimi, le »pogovor« bo malo drugačen, na daljavo.

Pripravili smo vam še nekaj naslovov, kjer tudi lahko poiščete pomoč.

Na Vrhniki se lahko obrnete po pomoč v Zdravstveni dom ali na Center za socialno delo:

• Zdravstveni dom Vrhnika nudi lajšanje duševnih tegob v trenutnih razmerah. Razbremenitvene razgovore izvajajo vsak delavnik od 8.–16. ure
  • Pokličete lahko na 031/338-426 ali pišete na sanja.sever@zd-vrhnika.si

Center za socialno delo pa je objavil tole:

Če ste se znašli v čustveni stiski; vas je strah, ste tesnobni ali osamljeni? Da vam bo lažje, smo tu za vas, vsak ponedeljek, torek in četrtek od 8.–15. ure, v sredo od 8.–17. ure in ob petkih od 8.–13. ure na telefonski številki 017506270.  Če vam je lažje pisati, pa to lahko naredite kadarkoli na mail: gpcsd.vrhni@gov.si.

Pa še nekaj povezav, ki tudi sicer nudijo pomoč na daljavo:

• Klic v duševni stiski                                (01) 520-99-00 med 19.00 in 7.00
  • TOM telefon za otroke in mladostnike        116 111     med 12.00 in 20.00
  • Ob težavah s tesnobo: spletni portal http://www.nebojse.si/portal/index.php
  • Svetovalnice za psihološko pomoč Posvet    031 704 707 med 8.00 in 18.00
  • #tosemjaz – spletni portal, namenjen otrokom in mladostnikom www.tosemjaz.net
  • Ob težavah s tesnobo: spletni portal http://www.nebojse.si/portal/index.php

PREDVSEM PA – NE OSTAJAJTE SAMI S STISKAMI IN TEŽAVAMI.

Mari Dobnik – Žerjav, svetovalna služba OŠ Ivana Cankarja Vrhnika

Na koncu vas še enkrat prosimo, da si vi in vaši otroci, če tega še niste storili, vzamete nekaj minut časa in podate povratne informacije o delu na daljavo v ANKETI.