Dragi starši in učenci!

Zaradi izrednih razmer v Ukrajini, se je naša šola na pobudo učencev predmetne stopnje odločila, da pristopi k zbiranju pomoči.

Akcija zbiranja bo potekala od torka, 5. aprila, do torka, 12. aprila 2022.

Zbirali bomo:

• hrano z dolgim rokom trajanja in vsaj pol leta pred iztekom (testenine, riž, hrana v konzervi …),
  • higienske pripomočke (zobne ščetke, zobne paste, mila, šampone, higienske vložke, plenice …),
  • sanitetni material (npr. prva pomoč iz avtomobilov, obliži, povoji, gaze…),
  • šolske pripomočke za ukrajinske otroke, ki se bodo všolali na našo šolo (zvezki Tako lahko, zvezke A4 brez črt, s črtami, karo, barvice, šilčke, škarje za papir, peresnice, nalivna peresa, ravnila, geotrikotnike ….

OBLAČIL NE ZBIRAMO!

Zbrane predmete (z izjemo šolskih pripomočkov) bomo odpeljali na Rdeči križ Slovenije, ki bo poskrbel, da bo pomoč prišla v prave roke.

Upamo, da bomo z akcijo pripomogli k lažjemu življenju nesrečnih prebivalcev Ukrajine.

Lepo vas pozdravljamo

ŠOLSKA SKUPNOST