Spoštovani starši,

v izogib širjenja okužb in virusnih obolenj vas prosimo, da v šolo svojih otrok ne pošiljate, če so bolni. Otroci naj si pred poukom z milom umijejo roke in upoštevajo pravila higiene kašlja.

V duhu preventivnih ukrepov zoper okužbo z virusom SARS-CoV-2, pa tudi zoper druge druge nalezljive bolezni, ki povzročajo jo okužbe dihal, vas seznanjamo z ukrepi, ki jih priporoča Nacionalni inštitut za javno zdravje:
– Izogibamo se tesnim stiskom z ljudmi, ki kažejo znake nalezljive bolezni.
– Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
– V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
– Upoštevamo pravila higiene kašlja.
– Redno si umivamo roke z milom in vodo.
– V primeru, da voda in milo nista dostopna, za razkuževanje rok uporabimo namensko razkužilo za roke. Vsebnost alkohola v razkužilu za roke naj bo najmanj 60 %. Razkužilo za roke je namenjeno samo zunanji uporabi. Sredstva za čiščenje/razkuževanje površin niso namenjena čiščenju/razkuževanju kože.
– Glede na trenutno epidemiološko situacijo splošna uporaba zaščitnih mask ni potrebna.
– V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko število ljudi. Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.

Pošiljamo vam še povezavo so spletnih strani NIJZ, kjer najdete več informacij:

V upanju na zdravje in dobro počutje vseh vas lepo pozdravljamo!