DSC 0487

Nina Gabrovec je džavna prvakinja v teku na 300m. Tekla je neverjetnih 47 sekund in za 2 sekundi izboljšala čas iz področnega prvenstva, ter tudi za 2 sekundi premagala vso kokurenco. Ponovno Nina Gabrovec, ter Neli Stosić, Marko Podkrajšek in Primož Novak, pa so državni prvaki v štafeti 4x100m. Rezultat iz področnega prvenstava so izboljšali za neverjetnih 5 sekund in za 1,5 sekunde premagali vse ostale šole. Dan prej, je bil prav tako na državnem prvenstvu v atletiki, Miha Možina  tretji v skoku v višino.

Najprej je bilo prvenstvo v Kopru, 5.6. Iz področnega prvenstva se je uvrstilo 9 naših otrok. Tjaša Železnik je bila v teku na 60m 11., Rok Skvarča je bil v skoku v višino 5., Gašper Štirn je bil v metu krogle 8., Jurij Španja je v boju s tisočinkami za las zgrešil veliki finale in bil na koncu 9., Nace Podlesnik je bil v teku na 300m 6., Martin Molk pa v teku na 600m 5. Neverjetno izenačeni boji so se zaključili s štafetama 4x100m. Učenke so bile 8. in do 1. mesta mesta oddaljene manj kot sekundo. Rezultat iz področnega so izboljšale za več kot 2 sekundi. Učenci so bili pa 3. in za 4 stotinke zgrešili 3. mesto! Rezultat iz področnega so izboljšali za 2 sekundi.

Naslednji dan, 6.6. je bilo še prvenstvo v Ljubljani. Od že zgoraj omenjenih, sta v teku na 300m nastopila Marko Podkrajšek ter Sara Topić Beganović, v teku na 60m pa Primož Novak.

Vse rezultate si lahko ogledate na spletni strani www.timingljubljana.si, slike pa TUKAJ in TUKAJ!!!!!

DSC 0432 naslovnica1