Ta teden je bilo na naši podružnici zelo delavno in ustvarjalno. Poleg rednega pouka sta nas čakala dva pomembna dogodka. V sredo, 10. aprila smo se z obema dramskima skupinama odpeljali na Srečanje gledaliških skupin podružničnih šol Slovenije. V Mlinšah pri Izlakah smo se predstavili z igrico Zajček se je izgubil in s “sodobno” Rdečo kapico ali Zakaj je volk užaljen. Kljub dvema bolnima igralcema smo se uspešno predstavili in poželi velik aplavz, predvsem z užaljenim volkom.

V petek, 12. 4. pa nas je čakalo regijsko tekmovanje Mladih tehnikov v Konstruktorstvu. Tudi letos je tekmovanje potekalo na Rakeku. V I. triletju so tekmovali naslednji učenci: prvošolca Nino Marolt in Nuša Gorišek sta zasedla 2. oziroma 3. mesto. Drugošolec Luka Sedej je zmagal, Matija Dular pa je bil drugi. V II. triletju pa je bil edini naš udeleženec šestošolec Janez Koprivec, ki je prepričljivo premagal vso konkurenco. Tako sta  Luka Sedej in Janez Koprivec prejela Bronasto priznanje in se bosta 18. maja udeležila Državnega tekmovanja v Ljubljani.

Čestitamo prav vsem nastopajočim in “tekmovajočim”pod mentorstvom Katarine Lenarčič.