V času od 4. do 10. marca 2022 poteka nacionalna preventivna akcija Varnostni pas in otroški varnostni sedeži. Akcija je namenjena opozarjanju na pomembnost pripetosti z varnostnim pasom vseh potnikov v vozilu na vsaki (tudi najkrajši) poti ter uporabi otroških varnostnih sedežev (otroci do velikosti 140 cm)Varnostni pas je eden od pomembnejših izumov za večjo varnost voznikov in potnikov v vozilih. Raziskave kažejo, da bi z dosledno uporabo varnostnih pasov in otroških varnostnih sedežev lahko za 50% zmanjšali število smrtno in hudo poškodovanih voznikov in potnikov, preprečili bi lahko smrtne žrtve med otroci potniki.

Učenci POŠ Drenov Grič, v projektu Pasavček, že celo leto spoznavamo, kako pomembna je vidnost in previdnost v prometu. Zgledno uporabljamo otroške sedeže, varnostne pasove in k uporabi le-teh pozivamo prav vse.