V torek, 17. 3. 2015, smo v popoldanskih urah izvedli okroglo mizo, s katero smo se dotaknili letošnje teme otroškega parlamenta – izobraževanje in poklicna orientacija.okrogla miza

Medse smo povabili predstavnici staršev, ki sta bili pripravljeni sodelovati v pogovoru o poklicu, ki ga opravljata. Z nami sta bili ga. Mojca Vidmar in ga. Ana Skočir. Prva opravlja delo socialne pedagoginje, druga pa že vrsto let opravlja delo medicinske sestre v različnih ustanovah. Pogovora se je udeležilo nekaj učencev, ki jih ta dva poklica zanimata. V sproščenem vzdušju smo poslušali njuno pripoved, spraševali, debatirali in prišli do zaključka, da je vsako delo potrebno delati z veseljem in predanostjo ter vedno stremeti k novim izzivom in dopolnitvam.

Obema gostjama se za obisk in njuno izredno pozitivno energijo zahvaljujem.

mentorica Šolske skupnosti Majda Fortuna Gregorčič