Spoštovani starši.

V zadnjem času ste nam postavili veliko vprašanj v zvezi s tem, kdaj vidite ocene svojega otroka v eAsistentu.

Odgovor s strani eAsistenta je naslednji:

“Če želi starš videti ocene svojega otroka na portalu za starše, mora biti naročen na paket PLUS. Na portalu za starše vpogled v ocene ni omogočen staršem, ki imajo naročen osnovni paket, kot tudi ne učencem v njihovem profilu.

Ocene se na portalu za starše prikažejo s štiridnevnim zamikom. Ta je nastavljen, ker želimo spodbujati komunikacijo med staršem in otrokom. Pomembno se nam zdi, da ima otrok možnost sam povedati staršem o pridobljeni oceni.

Nastavitev zamika prikaza je nastavljena tudi zato, da se ne bi dogajalo, da bi starš za oceno izvedel prej kot otrok.

Torej, starš v vašem primeru ocene še ni videl na portalu za starše zaradi zamika prikaza ocene, v eRedovalnici pa je prikaz za učitelje in razrednike ažuren.