V soboto, 19. oktobra, smo se učenci in učenke, ki obiskujemo izbirni predmet italijanščina III odpravili v tako imenovano mesto taborišč in bojev Gonars v Italiji. Tja smo se odpravili z namenom, da bi se spoznali s tamkajšnjimi učenci in se seznanili z zanimivostmi njihovega kraja.

Najprej smo se vsem učencem predstavili, potem pa smo se jim pridružili pri njihovem pouku, in sicer dva učenca iz med nas v vsakem razredu. Spoznavali smo njihov način učenja, sporazumevanja in športa. Skupaj smo odigrali razburljivo tekmo v košarki, ki nam je še posebej ostala v spominu. Slikali smo se s tamkajšnjim županom, ravnateljem šole in učiteljico likovne vzgoje. Najedli smo se dobrot in se odpravili na ogled njihove šole in zanimivosti kraja. Ogledali smo si mesto Gonars, spominsko obeležje vsem umrlim v koncentracijskem taborišču, vilo Manin, v kateri je domoval zadnji beneški dož, in lepo urejen park. Utrujeni, a z lepimi vtisi in novimi spoznanji, smo se odpravili domov .

Manca Kocjan 9. d