Tokrat smo tretješolci preko brane zgodbe iz slikanice najprej spoznali pravljico Peter in volk v klasični, pisani obliki. Učencem je bila vsebina zanimiva, še bolj pa jih je pritegnila »nadgradnja«, ko smo isto zgodbo spoznali v posebni obliki – v glasbeni pravljici. Tako smo preko videoposnetka sledili zgodbi in hkrati obnovili poznavanje nekaterih instrumentov. Otroci so bili navdušeni nad tem, kako se da z izbiro glasbila pričarati različno vzdušje in karakter glasbe ter si ob tem v svoji domišljiji zamisliti dogajanje v zgodbi.

Sledil je obisk Glasbene šole Vrhnika, kjer so nam pripravili čudovite nastope mladih glasbenikov, preko katerih smo spoznali glasbila in ponovili, v katero skupino glede na način izvajanja le-ta sodijo. Učenci so nastopom sledili kulturno, z radovednostjo in navdušenjem, nekateri so se še posebej izkazali s poznavanjem glasbil. Nekateri učenci so že med potjo nazaj proti šoli navdušeno razglabljali, kateri instrument jih je najbolj pritegnil in bi ga morda poskusili igrati. Vsak, ki je kdaj hodil v glasbeno šolo, ve, da se za tako uspešnim nastopom skriva veliko ur priprav in vaje. Bravo vsem nastopajočim!