V tednu pred Cankarjevim rojstnim dnevom smo se drugošolci odpravili na ogled Cankarjeve spominske hiše. Zjutraj smo se v razredu poskušali spomniti čim več stvari, ki smo jih o Cankarjevem življenju že vedeli.

V njegovo hišo nas je pospremil vodič, ki nam je na hudomušen način pripovedoval o življenju Cankarja in ob tem smo se tudi nasmejali. Ogledali smo si črno kuhinjo, bivalni prostor in izbo. Pritegnila so nas njegova dela, ki so tam razstavljena, predvsem risbe in avtoportreti. Ob povratku v šolo smo si ogledali še njegov spomenik in 11. šolo pod mostom.

V razredu smo prebrali slikanico Mojiceje Podgoršek: Ivan in skodelica črne kave, ki govori o pisateljevem življenju in črtico Pehar suhih hrušk, ki nam je dala nekaj iztočnic za pogovor.