V ponedeljek, 11. 4. 2016, je v Državnem zboru Republike Slovenije v Ljubljani, potekal nacionalni otroški parlament.

Letošnji najboljši šolski parlamentarci so zasedli svoja mesta ter se za en dan prestavili v čevlje naših poslancev in poslank. Učence je najprej nagovoril predsednik Državnega zbora Republike Slovenije, gospod Milan Brglez, za njim pa predsednik  Republike Slovenije, gospod Borut Pahor. Sledili so številni nagovori, med njimi tudi nagovor gospe Darje Groznik, predsednice Zveze prijateljev mladine Slovenije in nagovor gospe Vlaste Nussdorfer, varuhinje človekovih pravic. Skupno vsem nagovorom je bil poziv mladim, naj stopajo po svoji poti, naj bodo slišani, samozavestni, odprti za različne možnosti, s cilji, ki naj se po potrebi spreminjajo, predvsem pa naj v prihodnosti znajo in zmorejo stopiti skupaj.

Po uvodnem delu so učenci delali po skupinah, kjer so se pogovarjali o pasteh mladostništva. Nato je sledilo poročanje o delu v skupinah in odprta debata, kjer je do besede prišel tudi naš učenec Matic Žust Šprah, ki je uspešno zastopal notranjsko regijo.  Pred poročanjem pa jih je nagovoril tudi predsednik Vlade Republike Slovenije, gospod Miro Cerar.

Otroci in načrtovanje prihodnosti pa je tema, ki so jo učenci izbrali za temo parlamenta v naslednjem šolskem letu.

Matic, hvala za vse modre besede v letošnjem šolskem parlamentarnem delu.

mentorica Majda Fortuna Gregorčič