V četrtek, 16. marca 2017, je potekalo  tekmovanje Mednarodni matematični kenguru, ki šteje za prvo stopnjo tekmovanja v znanju matematike.

Letos je drugo leto zapored, kar tekmovanje v znanju matematike poteka le še na šolski in državni ravni. Bronasto Vegovo priznanje lahko tako osvojijo učenci od petega do devetega razreda, najboljši med njimi imajo namreč možnost udeležbe na državnem tekmovanju za srebrno ali zlato Vegovo priznanje. Priznanje, ki ga osvojijo učenci od prvega do četrtega razreda, se zaradi tega, ker učenci končajo s tekmovanjem na šolski ravni, imenuje le  Priznanje, vendar je enakovredno bronastemu Vegovemu priznanju. Letos se je tekmovanja od prvega do devetega razreda udeležilo 422 učencev na razredni stopnji in 145 učencev na predmetni stopnji. 102 učencev je osvojilo Priznanje, 65 učencev pa bronasto Vegovo priznanje, izmed teh se jih je 17 uvrstilo na državno tekmovanje. Srečno, dekleta in fantje!