Včeraj se je v Cankarjevem domu odvil letni koncert pevskih zborov OŠ Ivana Cankarja z gosti. Ob prihodu v dvorano nas je pozdravilo cvetje, ki ga je za nas ob svojem ravno minulem rojstnem dnevu pustil Ivan Cankar, ki je v dvorano povabil tudi g. Katarino Kobal, ki je k lepem vzdušju pripomogla z okrasitvijo. Slišali smo tri pevske zbore: OPZ Miškolini, OPZ Kuštravci in PZ Drumlca, skupaj nekaj manj kot 100 pevcev. Koncert so popestrili še učenci solisti. Najprej nas je s solo pevsko točko razveselil in navdušil prvošolec Jernej Kržič, nato je svojo avtorsko skladbo predstavila pianistka Nuša Petkovšek, znanega Čebelarja je izvedel trio Storžek, v sestavi Domen Lekšan Hren, Jakob Tominc in Matic Grom, Teodor Primožič nas je s pomočjo svojega saksofona ponesel na Orion, za zaključek pa smo slišali še pianista Pabla Kovač Takahashija, ki je nastopil tudi kot korepetitor obeh otroških zborov. Obe zborovodkinji, g. Ljubica Jelovšek in g. Tanja Avsec sta za konec na oder povabili še vse pevce in pevke, ki so skupaj s poslušalci v dvorani zapeli znano Ko si srečen. In res, srečni iz zadovoljni smo se strinjali, da se vidimo ob letu osorej.