Trinajst devetošolcev naše šole je bilo septembra na izmenjavi učencev v takrat topli, celo vroči, Španiji. Naj nas v teh dneh ogrejejo njihovi spomini na to nepozabno doživetje.

Naše potovanje v Španijo se je začelo 19.9.2018 ob 1h zjutraj pred našo šolo. Odpravili smo se do letališča Marco Polo v Benetkah in z malo zamude poleteli do Seville. Ko smo se izkrcali, smo z avtobusom potovali še dve uri in končno prispeli na naš cilj – mesto Ronda v Andaluziji. Spoznali smo družine naših gostiteljev. V naslednjih dneh smo preživljali veliko časa v centru Ronde, šli pa smo tudi do kanjona Caminito de Rey, Malage, Seville in obiskali smo njihovo šolo. Vmes smo se veliko družili in obnovili vse prijateljske vezi, ki smo jih stkali aprila, ko so bili pri nas Španci. Iz Španije smo se vrnili 26.9.2018 veseli, a hkrati žalostni, ker smo zapustili ljudi, s katerimi smo se v tem kratkem tednu zelo povezali. Izkušnja je bila neprecenljiva in nepozabna in vsi, ki smo se izmenjave udeležili, upamo, da se še kdaj srečamo s prijatelji iz Španije.

Brina Gramc in Tara Rubinić,  9.c