Pod VEČ si poglejte, kaj ponujamo za izbirni športni dan, ki bo v ponedeljek, 17.6.2019, za 6. do 8. razred.

Šport je zdravju koristna aktivnost. Osnovni cilj športnega dne je »celodnevna« športna aktivnost. Izbirni športni dan ponuja športne vsebine, ki jih pri športu nimamo ali pa jih izvajamo v zelo majhnem obsegu.

Spodaj so predstavljene vse možnosti. Izberite eno in to željo izrazite učitelju športa, ko bo zbiral prijave. NATANČNI PODATKI O ODHODU IN PRIHODU BODO OBJAVLJENI PO KONČANIH PRIJAVAH NA OGLASNIH DESKAH.

1PUSTOLOVSKI PARK GEOSS   7. in 8.r.   7.20h-13.30h (okvirno)

• 4h plezalni poligon
  • cena: 17 € + prevoz (približno 5 €); možnost doplačila 3€ za 915m dolg zip-line!

2. PUSTOLOVSKI PARK POSTOJNA   6.r   8.20h-13.00h (okvirno)

• 3h plezalni poligon
  • cena: 15,1 € + prevoz (približno 5 €)

3. VODNO MESTO ATLANTIS  10.20h-15.45h  (okvirno)…NI KOSILA!

• 4-urno kroženje na zelo zanimivih postajah: vaterpolo, vodna odbojka, vodna košarka, podvodni poligon, štafetne igre, odbojka na mivki?, prosta zabava, potapljanje z jeklenko (+5€, vsaj 10 prijav), vožnja na toboganih, savna/jacuzzi
  • predpisana športna oprema: 2x kopalke (lahko bermuda), 2x brisača
  • cena: 12,1 € + prevoz (približno 5 €)

4. IZLET S KANUJEM PO LJUBLJANICI predvidevam 3 skupine…ure naknadno objavim

• od 2 do 3 urni izlet v 3-4 sedežnih kanujih ali 1-2 sedežnih kajakih (na voljo bo tudi nekaj »supov«)
  • predpisana športna oprema: športna obutev in obleka, če bo vroče, lahko tudi kopalke (čevlji in hlače niso športna oprema) + brisača + krema za sončenje + pokrivalo
  • cena: 10 € + prevoz (približno 2-3 €)

5. PLEZANJE  8.30h-12.30h (okvirno)

• šola plezanja na notranjem umetnem plezališču (dvorana na Verdu)
  • za zunanje naravno plezališče (Retovje) še sporočimo, če bo na voljo
  • cena: 5 € ; prevoza ni, saj se gre peš

6. KOLESARKSI IZLET  8.20h-12.30h (okvirno)

• približno 3 urni kolesarski izlet po in v okolici Naravnega parka Ljubljansko Barje
  • predpisana športna oprema: športna obutev in obleka (čevlji in »kavbojke« niso športna oprema), čelada, flaška z vodo, krema za sončenje, ustrezno opremljeno kolo!
  • cena: brezplačno

7. ŠPORTI PRECIZNOSTI (balinanje, pikado, kegljanje/balinčkanje)  8.45h-12.30h (okvirno)

• osnovna šola + turnir
  • cena: brezplačno

8. REKETLON (namizni tenis, badminton, tenis)  8.45h-12.30h (okvirno)

• osnovna šola + turnir v vseh treh športih z loparji po 60 minut na dejavnost
  • cena: brezplačno

Športni dan je del obveznega pouka! Zaradi števila otrok na šoli in ponujenih možnosti si ne moremo privoščiti nereda, zato predstavljam sledeča pravila:

• za opravičevanje se upoštevajo SAMO ZDRAVNIŠKA opravičila – v nasprotnem primeru sledijo neopravičene ure,
  • če kdo pride na aktivnost za katero ni bil prijavljen, se ga odslovi in evidentira kot neupravičeno odsotnega,
  • če se kdo prijavi za aktivnost za katero je potrebno plačati prevoz in je neopravičeno odsoten, bo moral plačati stroške prevoza,
  • za vsako dejavnost je potrebno imeti obvezno predpisano športno opremo – kdor pride brez športne opreme se ga evidentira kot neopravičeno odsotnega
  • če je kdo pri urah športne vzgoje odsoten, ko učitelji zbira prijave za aktivnosti, je dolžan SAM poskrbeti za prijavo – v nasprotnem primeru ga evidentiramo za športe preciznosti
  • po koncu zbiranja prijav spremembe niso več možne – IZJEM NI!
  • na vseh aktivnostih morate upoštevati navodila vodje (zaradi varnosti), v primeru neupoštevanja navodil se učenko oz. učenca izključi, vendar se kljub temu zaračuna polno ceno aktivnosti!

UŽIVAJTE!

OŠ Ivana Cankarja Vrhnika