V sredo, 11. oktobra 2023, je v Mariboru potekalo finalno tekmovanje v ekipni atletiki za osnovne šole. Med 16 najboljših slovenskih šol so se uvrstili tudi učenci naše šole. V prijetnem vremenu, na povsem prenovljenem atletskem stadionu Poljane, so naši fantje prikazali izvrstne nastope in se borili za vsak centimeter oz. stotinko sekunde. Na koncu so osvojili 7. mesto in s tem več kot dostojno zastopali šolo.

Veliki večini naših tekmovalcev je uspelo izboljšati rezultate s področnega tekmovanja, za kar jim učitelji športa iskreno čestitamo. Verjamemo, da je pred marsikom lepa športna prihodnost. Predvsem pa so s svojim odnosom pokazali, da so super fantje, ki se znajo zbrati ob pomembnih trenutkih in doprinesti svoj delež k ekipnemu rezultatu. Na tekmovanju so našo šolo zastopali:

• v teku na 60 m: Lovro Perše, Marko Pilipović
  • v teku na 300 m: Svit Marinčič Zalar, Aljaž Zalaznik
  • v teku na 1.000 m: Brin Kisel, Gašper Arčon
  • v metu krogle: Mark Burja, Dino Abdaković
  • v metu živižgača: Jernej Kramarič, Mark Miklavčič
  • v skoku v daljino: Nik Puher, Val Rogel
  • v skoku v višino: Aleksej Brkič, Lovro Umek Vuica

Prvo mesto na finalnem tekmovanju so v kategoriji učencev osvojili učenci OŠ Grm iz Novega mesta, v kategoriji učenk pa učenke OŠ Šentjernej. Tekmovanje so izvrstno organizirali in izvedli člani Atletskega kluba Poljane Maribor.