Prejšnji teden, v torek in sredo, smo se osmošolci odpravili na ekskurzijo še malo drugače – šli smo namreč čez mejo. Potovali smo na sever Slovenije in še čez, na Avstrijsko Koroško. Najprej smo se ustavili v Vrbi (Velden), pomalicali in se naužili sončnih žarkov ob Vrbskem jezeru, ki je ledeniškega nastanka. Sledilo je terensko delo. Raziskovali smo, kaj vse mora nek kraj imeti, da je privlačen za turiste. Ugotovili smo, da je Vrba zelo urejena, hoteli so visokih kategorij cene pa so višje kot v večini turističnih krajev v Sloveniji. Z Vrbe smo se odpravili na Gosposvetsko polje, kje smo si ogledali Vojvodski prestol in cerkev Gospe Svete. Pogledali smo malo nazaj, v zgodovino Karantanije, se spomnili, kako poteka ustoličevanje in življenje knezov. Odpravili smo se  še v Celovec, ki je glavno mesto avstrijske Koroške. Potikali smo se okrog Starega in Novega trga, kjer nas je vodička seznanila z znamenitostmi Celovca (zmajev kip, Herkul, kip Marije Terezije idr). Po kratkem oddihu smo končno krenili v Minimundus – vrhuncu naše ekskurzije. Nekaj nas je tam že bilo, vendar je bilo vseeno zelo zanimivo doživeti Minimundus z ne več otroškimi očmi. Tudi učenci  sami  smo prispevali k ekskurziji tako, da smo svoji skupinici predstavili eno svetovno znamenitost. Po skupinskem delu smo se nagradili še s sladoledom.

Ekskurzija mi je ostala v lepem spominu, ker so mi bile všeč celovške znamenitosti in zgodovina Avstrijske Koroške ter seveda . . . Minimundus. Domov smo prišli malce utrujeni, a mislim, da je bilo vsem zelo fajn. 😉

Iva Kovačič, Janja Zupan, 8.a