Mesec april smo posvetili naši Zemlji. Pogovarjali smo se, na kakšne načine lahko šolar pripomore k skrbi za naš planet. Našli smo veliko rešitev, nekaj jih že pridno izvajamo: ločujemo odpadke, varčujemo z vodo in elektriko, poskrbimo za čim manj zavržene hrane, sadimo rastline, v šolo prihajamo peš ali s kolesom, skirojem, … Tudi v učilnici je zaživela okenska polica z lončki, kamor smo posejali semena iz katerih so že zrastle sadike, ki bodo zaživele na domačih vrtovih in balkonih. Pomagali smo očistiti šolski vrt in nanj posadili nekaj naših sadik. Na DAN ZEMLJE smo si ogledali posnetke o varovanju okolja in nastali so zanimivi plakati. Konec marca smo mamice razveselili s pisanimi vazami iz tetrapakov, iz odrezanih zgornjih delov tetrapaka pa smo izdelali inštrumente-brenkala. Na čistilni akciji smo zagrizeno pobirali smeti po delu Vrhnike. Največ smo našli cigaretnih ogorkov. Naučili smo se, da se lahko prav vsak zemljan potrudi in pripomore k ohranitvi našega planeta.