V soboto, 13.4.2018 se je na OŠ Toneta Čufarja Jesenice odvijalo 21. državno tekmovanje iz matematike Računanje je igra, ki se ga udeležujejo učenci iz več kot 30 šol iz cele Slovenije. Čez sto tekmovalcev, najboljših na šolskih tekmovanjih v programih z nižjim izobrazbenim standardom, se je pomerilo v matematičnih zankah in ugankah, ki so od učencev terjale ne le dobre računske in bralne spretnosti, temveč tudi veliko razmišljanja in logike. Čeprav smo letos zaradi prometnih zastojev na tekmovanje prišli v zadnjih minutah, smo pa toliko hitreje in dobro reševali tekmovalne naloge. To so pokazali tudi rezultati. Tekmovalci iz naše šole Rosita Gjorgieva iz 6. razreda, Žan Bilban iz 7. razreda in Saša Mihevc iz 8. razreda so dobro opravili svojo nalogo. Žan še posebno dobro, saj je zasedel 3. mesto med sedmošolci in prejel praktično nagrado. Vsem tekmovalcem iskreno čestitamo!

Nataša Beden