DAN BREZ ŠOLSKE TORBE

Na svetovni dan otroka, 20. novembra, smo se na pobudo šolske skupnosti učenci predmetne stopnje šole prvič pridružili mednarodni akciji dan brez šolske torbe, s katero je pred leti v rodnem Kamerunu začela deklica po imenu Mongai. Danes je podjetnica in aktivistka za promocijo človekovih pravic.

Mongai je bila zgrožena nad revščino v krajih, ki jih je obiskala s svojo mamo. To jo je spodbudilo, da je najprej na svoji šoli prepričala sošolce, da so svoje šolske torbe oddali v humanitarne namene, zato so sami v šolo prišli tako, da so knjige nosili v rokah. Tako so izkazali solidarnost s tistimi, ki so imeli še manj materialnih dobrin kot oni sami. Mongaino šolo so začeli posnemati najprej v bližnji okolici, potem pa je dan brez šolskih torb sčasoma postal svetovna solidarnostna akcija, s katero oznanjamo, da šola, učitelji, znanje in seveda tudi šolska torba niso samoumevni, so pa pomembni in zato moramo po svojih najboljših močeh pomagati drug drugemu.

Pripenjamo nekaj utrinkov dneva brez šolske torbe iz naše šole, kjer so učenci 8. b najbolj množično udeležili akcije!