Finale posamične atletike za osnovnošolce je bilo v sredo, 5. junija 2019 v Žalcu.

Za naslove šolskih prvakov se je potegovalo več kot 600 učencev in učenk, ki so se na finalno tekmovanje uvrstili na podlagi doseženega rezultata s šestnajstih področnih tekmovanj, izpeljanih v mesecu maju. Skozi gosto sito se je na državno tekmovanje iz naše šole uspelo uvrsti petim tekmovalkam. Lina Erčulj v skoku v daljino in štafeti, Kaja Škafar v teku na 60 m in štafeti, Blažka Perše v skoku v daljino, Zarja Rup in Inja Groznik v štafeti 4 x 100 m. Vse tekmovalke so svoje rezultate še izboljšale in vse dosegle tudi svoje osebne rekorde.

Blažka Perše je dosegla 6. mesto z skokom 5.01 m, Lina Erčulj je z rezultatom 5.19 m pri starejših učenkah dosegla 6. mesto, Kaja Škafar je bila v teku na 60 m s časom 8.65 sek na 16. mestu, štafeta 4 x 100 m v postavi Rup, Groznik, Škafar in Erčulj pa je s časom 52.85  sek dosegla 10 mesto.

Vsem tekmovalkam za izjemen uspeh iskreno čestitamo!

Mateja Šraj Miklič