Odpadle ure zaradi odsotnosti učiteljev

Vse dni v tednu – vse ure italijanščine:
  • nIT1 – 4. in 5. razred – torek in četrtek predura
  • Ita2 – 8. razred – ponedeljek in sreda predura
  • Ita3 – 9. razred – torek 6. ura in petek predura

————————————————————————————————————————————————

OBVESTILO ZA STARŠE, 19. NOVEMBER

V skladu z navodili Ministrstva za izobraževanje in Ministrstva za zdravje vam posredujemo navodila za ravnanje glede nošenja mask in samotestiranja učencev.

SPLOŠNO
  1. V šolo še vedno vstopajo samo zdravi učenci in odrasli, ki izpolnjujejo pogoj PCT. Upoštevati moramo splošne higienske ukrepe.
MASKE
  1. Za vse zaposlene in učence od vključno 6 let starosti dalje je obvezna uporaba kirurških mask ali mask tipa FFP2 v vseh prostorih šole, pri mešanih skupinah in pri igri.
  2. Učenci, ki ne nosijo maske, morajo do drugih (učencev in učiteljev) vzdrževati razdaljo 1,5 metra.
SAMOTESTIRANJE
  1. Učenci se bodo še naprej samotestirali trikrat tedensko, praviloma ob ponedeljkih, sredah in petkih.
  • V primeru, da začnejo pouk s preduro, se bodo samotestirali pred poukom. V šolo naj pridejo najpozneje do 7.25.
  • V primeru, da začnejo pouk s prvo uro, se bodo samotestirali takrat. V šolo naj pridejo najpozneje ob 8.20.

Učenci prinesejo teste s seboj. Spravljene naj imajo v torbi med zvezki, da jih zaščitijo pred mrazom.

1. Učencem, ki izpolnjujejo pogoj prebolevnosti, cepljenja ali testiranja s testom PCR ali testom HAG, ni treba izvajati samotestiranja.
  2. Za učenca, ki ima pozitivni rezultat na hitrem testu, bomo zagotovili prostor za izolacijo. Šola pokliče starše, ki učence od 1. do 3. razreda pridejo iskat. Pri ostalih učencih se o načinu odhoda domov dogovorimo s starši. Ko učenec opravi PCR test, starši javijo šoli, kakšen je bil rezultat.
  3. V kolikor učenca na dan testiranja ne bo v šoli, se testira tisti dan, ko pride pred začetkom pouka. Na Lošci 1 je prostor za samotestiranje ob torkih in četrtkih učilnica A103a. Učenci tja pridejo ob 8.20. Na drugih lokacija se samotestiranje ob torkih in četrtkih izvaja v matičnih učilnicah oddelka.
  4. Učenci, katerih starši ne bodo dali soglasja k samotestiranju, se bodo izobraževali na daljavo.

Spoštovani starši, v kolikor imate kakšno vprašanje, pobudo ali pomislek, vas vljudno prosimo, da pokličete na šolo. Pogovorili se bomo in poskušali najti najboljšo rešitev za otroka in šolo.

Ravnateljica:

Polonca Šurca Gerdina

Vrhnika, 19. 11. 2021

V priponkah najdete zadnjo okrožnico Ministrstva in Protokol samotestiranja.